Нови проблеми за Србија: Поранешниот вардарец Милосављев позитивен на корона

Дејан Милосављев во 2019 година со Вардар триумфира во ЛШ/ фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Ракометната репрезентација на Србија има нови позитивни позитивни тестови на ковид-19 пред настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка.

Како што објави ракометната федерација на Срција, нови позитивни на ковид-19 се Немања Илиќ и поранешниот голман на Вардар кога во 2019 година ја освои титулата во ЛШ, Дејан Милосављев и нивниот настап е неизвесен во првата фаза поради правилото на ЕХФ за седумдневен карантин.

Претходно, помеѓу 3 и 6 јануари позитивни на коронавирус беа и Владимир Цупара, Богдан Радивојевиќ,Стеван Сретеновиќ, Илија Абутовиќ, Драган Пешмалбек, Немања Зеленовиќ и Вања Илиќ, а позитивен беше и селекторот Тони Џерона.

Видео на денот