Почина Шели Морисон, актерката од „Вил и Грејс“ – Слободен печат
МагазинФилм и ТВ

Почина Шели Морисон, актерката од „Вил и Грејс“

Шели починала вчера како последица од срцев удар.

Шели Морисон, актерката која глумеше во популарната серија „Вил и Грејс“, почина на 83-годишна возраст во Лос Анџелес.

Морисон во серијата ја толкуваше улогата на куќната помошничка Розарио.

Шели починала вчера како последица од срцев удар, пишуваат американските медиуми.

Во серијата „Вил и Грејс“ таа глумеше во периодот од 1999 до 2006 година, а се појави во 68 епизоди.

profimedia

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close