13 C
Скопје

Почина Енвер Малиќи од компликации со ковид-19

Заменик градоначалникот на Скопје, Енвер Малиќи починал утринава од компликации со коронавирусот во „Систина“ откако претходно бил лекуван десет дена на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, потврдуваат за „Слободен печат“ од болницата.

Тој бил донесен во исклучително влошена состојба и лекарите цела ноќ се обидувале да му го спасат животот, но за жал неуспешно.

Малиќи беше почесен конзул на Мексико, угледен бизнисмен и заменик градоначалник на Скопје. Тој беше назначен за заменик градоначалник од страна на градоначалникот Петре Шилегов. Малиќи беше советник на ДУИ, управител на компанијата „Гемак Трејд“ и сопственик на „Парк Хотел Спа“ на кејот на Вардар.

Прочитајте и...  Трамп со нов план против отповикувањето: Дали бившиот претседател ќе создаде нова партија?

Поврзани вести

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат

Димитров и Османи останаа без конкретен датум: Македонија не доби рок од Европската Комисија за анти-ковид вакцините

Слободен печат

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен печат

Остави Коментар