Почина 3-годишниот внук на Ло Роуч по пад од 17-ти кат: Никој не треба да погребува бебе

ло роуч
Фото: Profimedia

3-годишниот Ламар Роуч Џуниор, внук на еден од моментално најголемите стилисти на познати личности, Ло Роуч, починал откако паднал од прозорец на 17-ти кат од станбена зграда во Чикаго.

Полицијата во Чикаго соопшти дека рамката од прозорецот била повлечен навнатре, и дека Роуч Џуниор бил „пронајден како не реагира како лежи на тротоарот надвор од зградата“ во 22:40 часот по локално време.

Тој бил пренесен во детската болница Лури, само за подоцна да биде констатирана смрт. Неговата смрт моментално е под истрага и нема потенцијални осомничени во притвор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Law Roach (@luxurylaw)

Славниот стилист Ло Роуч ја потврди трагичната смрт на својот внук во повеќе објави на неговиот Инстаграм профил во последните неколку часа.

„Ви благодарам на сите за молитвите и добрите желби. Ова е најтешката работа со која некогаш сум се соочил. Никој не треба да погребува 3-годишно бебе“, напиша легендарната ѕвезда.

ло роуч
Фото: Принтскрин / Instagram

Фотографијата од младото момче, Ламар Роуч Џуниор, беше објавена на Фејсбук минатата среда од Едрик Робинсон, кој напиша: „Почивај во љубов со мојот најмлад внуку Ламар Роуч Џуниор… Шепа-шепа те сака“.

Таа објава на Фејсбук дојде неколку дена пред онаа на Ло Роуч, најпознат по неговата работа со познати личности како Зендаја и Селин Дион, која ја потврди смртта на неговиот внук.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Law Roach (@luxurylaw)

Канцеларијата на медицинскиот преглед во округот Кук го идентификуваше момчето ден потоа, а спроведе и обдукција на телото на малечкото.

„Ве сакам сите, особено моето Племе“, сподели Роуч со своите следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Law Roach (@luxurylaw)

Видео на денот