• несреќен случај

Бизарно: Ловџија застрелан од сопствениот загар – кучето згазнало на пушката

Ловџија од американската држава Канзас бил пронајден мртов во својот автомобил во саботата, а локалните шерифи утврдиле дека тој умрел кога неговото куче случајно згазнало на чкрапалото на пушката, пренесе „Вашингтон пост“. Неименуваниот маж од градот Вичита бил пронајден во близина на населбата Геуда Спрингс. Властите соопштија дека тој починал околу 9:40 часот изутрина. „Кучето …

Бизарно: Ловџија застрелан од сопствениот загар – кучето згазнало на пушката Read More »