Пет знаци кои потврдуваат дека вашата врска може да преживее неверство

Многу луѓе се подготвени на партнерот да му простат неверство, што често може да ја зајакне врската.

Но, уште повеќе такви врски по некое време сепак завршуваат бидејќи е многу полесно да простите но не и да препродите прељуба. Постојат некои сигнали кои откриваат дали можете да простите неверство, а ако некогаш се најдете во таква ситуација, на нив треба да им обрнете посебно внимание.

Ова се знаците дека вашата врска сепак ќе биде во ред:

1. Довербата во партнерот кој ве изневерил не е целосно изгубена откако сте му простиле, туку расте од ден во ден.

2. Партнерот ги прекинал сите контакти со лицето со кое ја сторил прељубата.

3. Партнерот вложува многу труд со цел да ја обнови врската и да ја поврати загубената доверба.

4. Партнерот трпеливо ги трпи сите ваши испади и сомнежи околу повторување на неверството.

5. Партнерот не го загрижува срамот поради тоа што го направил и фокусиран е само на вас.

Прочитајте и...  Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Прочитај повеќе

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат