Tag : неверство

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат
Во морето од причини поради кои луѓето се смируваат со поранешните партнери своето место го пронајде и хороскопот. Нормално, се зависи од бројните фактори, но...
Спорт Фудбал

Сопругата на корона-идиотот Вокер: Го загубив детето, а тој по недела и направи дете на друга жена

Слободен печат
Дефанзивецот на Манчестер сити, Кајл Вокер во Англија е познат како скандал мајстор, последниот му беше за време на карантинот поради пандемијата на коронавирусот кога...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

5 хороскопски знаци кои се подготвени да простат неверство

Слободен печат
Постојат и оние кои ќе го прифатат извинувањето и ќе си заминат, но ги има и оние кои ќе дадат нова шанса по неверството....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ѕвездите ни откриваат: Ова е хороскопскиот знак кој најмногу изневерува!

Слободен печат
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бракот на Леброн Џејмс е на стаклени нозе: Прекрасниот инстаграм-модел Софија Јамора е причината! (ФОТО)

Слободен Печат
Славниот спортист кој цела гариера градеше имиџ на семеен човек, обвинет е за неверство, а скандалот веќе ги преплави друштвените мрежи. Леброн Џејмс уште од...
Еспресо Магазин

Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Слободен печат
Кога било кој човек ќе ве предаде – се чувствувате уништено. Кога ќе ве предаде саканото лице, исто така се чувствувате многу, многу лошо. Кога...
Еспресо Магазин

Зошто жените најчесто изневеруваат?

Слободен печат
Ако сте го изневериле партнерот, многу веројатно потоа ќе очекувате и самите да бидете изневерени, бидејќи истражувањата покажуваат дека тоа навистина често се случува. Истражување...
Забава Магазин

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Гвен Стефани (50) првата љубов ја пронајде во колегата од бендот „No Doubt“, Тони Канал (49), а потоа се омажи за Гавин Росдејл...
Еспресо Секс

Пет знаци кои потврдуваат дека вашата врска може да преживее неверство

Слободен печат
Многу луѓе се подготвени на партнерот да му простат неверство, што често може да ја зајакне врската. Но, уште повеќе такви врски по некое време...
Еспресо Секс

Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш!

Слободен печат
Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е...