Tag : неверство

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопот открива кои мажи се склони на неверства

Слободен печат
Многу работи се запишани во нашиот карактер, но и меѓу ѕвездите. Една од нив сосема сигурно е и верноста во љубовните врски. Биковите можат да...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат
Маж од Перу додека ги разгледувал улиците на Лима со помош на Гугл мапс наишол на неочекувана глетка. На една од споредните улици забележал дека...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Неверство според Зодијакот: За Стрелецот тоа е неизбежно, Јарецот е пресметлив, а Близнаците предводници во изневерувањето

Слободен печат
Кога започнуваме врска со нов партнер или партнерка, на почетокот фокусот е обично на добрите работи: возбудата, првите емоции, страста и вашето прво сексуално искуство...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат
Во морето од причини поради кои луѓето се смируваат со поранешните партнери своето место го пронајде и хороскопот. Нормално, се зависи од бројните фактори, но...
Спорт Фудбал

Сопругата на корона-идиотот Вокер: Го загубив детето, а тој по недела и направи дете на друга жена

Слободен печат
Дефанзивецот на Манчестер сити, Кајл Вокер во Англија е познат како скандал мајстор, последниот му беше за време на карантинот поради пандемијата на коронавирусот кога...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

5 хороскопски знаци кои се подготвени да простат неверство

Слободен печат
Постојат и оние кои ќе го прифатат извинувањето и ќе си заминат, но ги има и оние кои ќе дадат нова шанса по неверството....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ѕвездите ни откриваат: Ова е хороскопскиот знак кој најмногу изневерува!

Слободен печат
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бракот на Леброн Џејмс е на стаклени нозе: Прекрасниот инстаграм-модел Софија Јамора е причината! (ФОТО)

Слободен Печат
Славниот спортист кој цела гариера градеше имиџ на семеен човек, обвинет е за неверство, а скандалот веќе ги преплави друштвените мрежи. Леброн Џејмс уште од...
Еспресо Магазин

Партнерот ве изневерил? Еве како да го завртите тоа во ваша корист!

Слободен печат
Кога било кој човек ќе ве предаде – се чувствувате уништено. Кога ќе ве предаде саканото лице, исто така се чувствувате многу, многу лошо. Кога...
Еспресо Магазин

Зошто жените најчесто изневеруваат?

Слободен печат
Ако сте го изневериле партнерот, многу веројатно потоа ќе очекувате и самите да бидете изневерени, бидејќи истражувањата покажуваат дека тоа навистина често се случува. Истражување...