Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Заборавете на нелакираните нокти, фризурата, депилациите, солариумите… Мажите се многу поедноставни, па некои работи воопшто и не ги забележуваат, се вели во истражувањето спроведено од списанието „Менс хелт“.

Истото истражување вели дека жената за првиот состанок троши и до шест часа на подготвување. Но, мажите забележуваат сосема други работи на неа, а на листата на нештата кои најчесто се повторувале во одговорите првото место го има самодовербата.

Најдобар дел од мажите сметале дека ништо не е толку секси кај жената од тоа таа да се чувствува сигурна во себе.

Второто место припаѓа на движењата. И тоа на женствените движења кои, според истражувањето, провоцираат и возбудуваат. Потоа следува изразот на лицето. Односно, страста која се гледа од лицето.

Прочитајте и...  Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

На четврто место се облините, заводливата силуета украсена со женствен стомак, задник и гради.

Миризбата е на петтото место. Секој има своја специфична миризба на кожата. Тука не станува збор за парфемот туку за природниот мирис на кожата, се вели во истражувањето.

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат