Партијата на Палевски мора да се дерегистрира, криминалното гнездо да се разбие, порача Спасовски

Министерот Спасовски на прес-конференција за апсењето на Палевски/ Фото: Слободен печат/ Принтскрин

Министерот за вантрешни работи Оливер Спасовски на вечерашната прес-конференција порача дека партијата на Љупчо Палевски-Палчо мора да биде дерегистрирана и ја нарече криминално гнездо.

-Вакво криминално гнездо мора да се разбие до крај, таа партија мора да биде дерегистрирана и обвини за странско влијание, изјави Спасовски за партијата „Трета“ на Љупчо Палевски Палчо.

На прашањето за какво странско влијание, Спасовски одговори со прашање.

-Не знаеме какви ставови застапуваа лицето и неговата партија? Не знаеме дека директно се спротивставија на напредокот на државата, се спротивставија на НАТО?

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот