-2 C
Скопје

Tag : палевски

Вести Македонија Слајдер

СДСМ за нападот врз Палевски: Недозволиво е какво било насилство врз кој било поединец

Слободен печат
СДСМ остро го осудува физичкиот напад врз Љупчо Палевски од движењето Трета. -Во модерно, демократско општество, недозволиво е какво било насилство врз кој било поединец....
Вести Македонија

Апасиев го осуди нападот врз Палески: Насилството раѓа насилство

Слободен печат
Првиот човек на Левица, Димитар Апасиев, го осуди нападот врз Љупчо Палески, предупредувајќи дека насилството раѓа ново насилство. -Сега ви е појасно дека мојот собраниски...
Вести Македонија

Мицкоски: Власта многу добро ги знае сторителите и нарачателите на нападот врз Палевски

Слободен печат
Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме критикува, но искрено и човечки давам поддршка за Љупчо Палевски и најостро...
Вести Регион

Српското Министерство за правда нема никакви информации за приведувањето на Љупчо Палевски

Слободен печат
Српското Министерство за правда нема информации за приведувањето на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо за кого македонските медиуми објавија дека вчера бил приведен од полицијата...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Бизнисменот Љупчо Палевски приведен во Белград?

Слободен печат
Бизнисменот Љупчо Палевски-Палчо, вчера наводно бил приведен во Белград и тоа во моментот кога сакал да се качи за авион во Москва, пренесува Скопје 1....