19 C
Скопје

Ова ретко се гледа: Нејмар асистираше од пенал! (ВИДЕО)

ПСЖ после паузата поради Ковид-19 се врати на терените со играње на пријателски натпревари како подготовка за следната сезона.

Париските „светци“ успеаја во контролен меч убедливо да го совладаат белгискиот клуб на Беверен со конечен резултат 7:0.

Повторно во центарот на вниманието се најде една од најголемите ѕвезди на францускиот шампион, Нејмар. Беше досуден пенал, Бразилецот беше играчот кој што ја имаше улогата да шутира од белата точка.

Пред судискиот свиреж, Нејмар имаше и мала комична комуникација со голманот на Беверен, кој го прашува со очите на која страна да му шутира, а чуварот на мрежата само се смееше.

Но, голманот беше измамен, Нејмар не шутираше, туку асистираше до Мауро Икарди, нешто што ретко се гледа на натпреварите.

Поврзани вести

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Ред Бул му ги краде инженерите на Мерцедес

Слободен печат

Остави Коментар