Откако луѓето се во карантин, светските градови изгледаат сè поубаво – Овие фотографии го докажуваат тоа! (ФОТО)

Во екот на пандемијата на коронавирусот многу светски метрополи се во карантин. Градовите изгледаат напуштено, улиците се пусти, училиштата затворени, а луѓето деновите ги поминуваат во своите домови.

Освен што мерките влијаат на промената на животниот стил, во исто време многу помогнаа и природата да закрепне, а многумина велат дека градовите никогаш не изгледале поубаво.

Во текот на изолацијата на населението во целиот свет, многу видеа и слики сведочат дека природата се регенерира по огромното загадување.

Корисниците на социјалните мрежи решија да ги забележат тие моменти од своите прозорци, па овие импозантни моменти ги споделија и на социјалните мрежи.

Погледнете…

Њујорк

View this post on Instagram

9am in #NYC. #shotoniphone #seeninquarantine

A post shared by Jon Paul Baker (@jon_paul_baker) on

Куско, Перу

Тоскана, Италија

Порто, Португалија

Глазгов, Шкотска

Мадрид, Шпанија

Токио, Јапонија

View this post on Instagram

#cosavedodacasamia #tokyo #japan

A post shared by OzInTokyo (@ozintokyo) on

Сантијаго, Чиле

Прочитајте и...  Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Хибискус: Моќна билка која го нормализира високиот притисок

Слободен печат

Хороскоп за 27 септември, недела – Не ја бркајте среќата, дозволете таа да ве пронајде

Слободен печат

Виц на денот: Туѓи грешки

Слободен печат

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат