Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Александар Василевски – Нинџа кој еден од осудените за упадот во Собранието ја шокираше јавноста со својот изглед. Тој во затворот во Штип ослабел до непрепознатливост.

Според информациите на „Фокус“, тој ослабел некаде 50-60 килограми, но извори велат дека ниту го подврзувал желудникот, ниту се случувало нешто друго, туку Нинџа едноставно држел диета и ослабел.

Фото: Алфа

Нинџа деновиве по повеќе од една година се појави во јавност и е во центарот на вниманието на јавната седница што се одржува во Апелацискиот суд по жалбите на осудените.

Тој на денешната седница обелодени дека додека бил спроведуван од затвор, бил вербално нападнат од лица кои биле во придружба на ќерката на поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков.

Осуденикот Нинџа на исказ кај Рускоска, добивал закани од осудените за „27 април“

Прочитајте и...  Јанушев: СДСМ не работи на проекти, одлика на СДСМ е корупцијата и криминалот

Прочитај повеќе

Серија инциденти пред Собранието на Србија во Белград (ВИДЕО)

МИА Агенција

Реакција на српската Демократска партија за протестите во Белград

Слободен печат

Демонстрантите ја нападнаа полицијата во Белград, употребен и солзавец

Слободен печат

Нови демонстрации во Србија, Парламентот го опколи жандармеријата (ВИДЕО)

Слободен печат

Вучиќ од Париз: Мислам дека конечно паднаа сите маски!

Слободен печат

Во светот денеска рекорден број новозаразени: СЗО признава дека не може да се искорени вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Царовска: ВМРО-ДПМНЕ нуди изолација и враќање назад

Слободен печат

Стефановиќ: Брутални сцени на насилство, полицијата мора да реагира

МИА Агенција

Николоски: Мојот против кандидат е „капо ди тути капи“ на сите криминалци во оваа држава

Слободен печат

Филипче: Ако делите барем дел од ентузијазмот, вербата и желбата што јас вечерва ја чувствувам, ние сме победници

Слободен печат

Заев: После поразот Мицкоски нема да биде лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Мицкоски: Да ставиме крај на криминалот и разнебитувањето

Слободен печат