Ослабела 118 килограми – Но сега има уште поголем проблем! (ФОТО)

Катерин Шенклин од Оклахома Сити имала 190 килограми и не била во состојба сама да си ги врзе врвците од чевлите, а кога се качувала по скали едвај дишела. За три години загубила дури 118 килограми, но сега се нашла во голем проблем бидејќи ѝ останал вишок кожа кој тежи дури девет килограми.

Поради прекумерната тежина, Катерин имала проблеми со здравјето. Меѓу останатото, страдала од дијабетес и висок крвен притисок, а имунитетот ѝ бил многу слаб. Иако лекарите ја советувале да направи стеснување на желудникот, таа одлучила да ги загуби килограмите по природен пат, а за тоа ѝ требале цели три години.

принтскрин

„Ми требаа три години да ги загубам килограмите. Сè уште се шокирам кога ќе ги видам фотографиите и се прашувам дали тоа навистина сум била јас. Пресреќна сум што успеав тоа да го постигнам со сопствени сили. Вишокот килограми ме спречуваа во многу работи. Не можев да си ги врзам патиките, ниту да се качувам по скали без да останам без здив“, раскажала таа за Дејли Меил.

Но, после губењето на килограмите, ѝ останал голем вишок кожа. Моментално преку компанијата „Go Fund Me“ собрала средства за операцијата која ѝ е единствена опција за да се ослободи од кожата тешка 9 килограми.

View this post on Instagram

This year bring a whole new journey for me..I have spent the last 3 years working hard on this body.. I have lost 260lbs natural with no surgery.. I finally found a surgeon who would do my legs.. this has been extremely hard since I have been denied by 17 other surgeons and finally found the one 🙌🏻😭😭 .. if you would take the time to share my story I would so appreciate it.. these surgeries on my legs and lower body will be $40,000 😫😳😱.. These will happen in a 2 step surgery process.. This is my link to the go fund me if you would like to see my story.. If you would please share my story in hopes of motivating others who are feeling the same way :). gf.me/u/q4gfw9 #bodypositive #weightlosstransformation #weightlosssupport #skinremovalsurgery #weightlossinspiration #bodypositive

A post shared by Catherine Shank (@cshank1986) on

„Кога почнав да ги намалувам килограмите, не размислував за тоа колку кожа ќе ми остане. Се чувствувам како постојано да ме влече гравитацијата поради тоа. А дури и ако се трудам да не размислувам за тоа, тој вишок влијае на тоа како гледам на себе. Направив навистина голема работа, а кога ќе се погледнам во огледало, ја гледам само таа вишок кожа“, изјавила таа.

Прочитајте и...  Стефанија Гаштарска е првата Македонка што се вработи во „Баљшој“

Прочитај повеќе

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Слободен печат

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Дневен хороскоп за 3 јуни: Поради стресните ситуации кои ве оптоваруваат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Слободен печат

Виц на денот – Внуци

Слободен печат

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат