Од пола терен ја затресе мрежата на Црвена звезда (ВИДЕО)

Еден неверојатен погодок постигна Лука Стојановиќ, играчот на Чукарички, против екипата на Црвена звезда во најголемиот стадион на Србија.

Во 25. минута, при водство на „црвено-белите“ од 1:0, од својата половина Стојановиќ во прав момент погледна дека домашниот голман Борјан е далеку од својот гол, шутираше и топката од центарот на „Маракана“ ја испрати во мрежата.

Дефинитивно еден од досегашните најубави погодоци сезонава во српскиот фудбалски шампионат, но и пошироко.

Овој погодок се случи во 24. минута, а претходно домаќините поведоа уште во втората минута преку Милуновиќ.

И после овој заостанат меч од шестото коло, Црвена звезда ќе остане на врвот.

Прочитајте и...  Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Прочитај повеќе

Официјално: Федерер ќе го пропушти „Ролан Гарос“

Слободен печат

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Остави Коментар

пет + 15 =

Прочитај повеќе

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат