Tag : пола терен

Кошарка Спорт

Кош од пола терен вреден 10.000 долари! (ВИДЕО)

Слободен печат
На паузата од НБА натпреварот помеѓу екипите на Лос Анџелес Клиперс и Мајами Хит еден навивач на домашниот клуб успеа да биде побогат за 10.000...
Спорт Фудбал

Голема грешка на голманот, среќен гол од пола терен! (ВИДЕО)

„Петардата“ на Брентфорд на гостувањето кај Хал не е тоа што се зборува во англискиот фудбалски Чемпионшип. Натпреварот на отворањето од 30. коло во вториот...
Спорт Фудбал

Од пола терен ја затресе мрежата на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден неверојатен погодок постигна Лука Стојановиќ, играчот на Чукарички, против екипата на Црвена звезда во најголемиот стадион на Србија. Во 25. минута, при водство на...