Кош од пола терен вреден 10.000 долари! (ВИДЕО)

Во стилот на големите мајстори, овој фан на Клиперси зема залет од неколку чекори и од табла успеа да реализира во кошот.

На паузата од НБА натпреварот помеѓу екипите на Лос Анџелес Клиперс и Мајами Хит еден навивач на домашниот клуб успеа да биде побогат за 10.000 илјади американски долари.

Продолжува забавата на мечевите во најсилната кошаркарска лига на светот, поголемиот дел од тимовите имаат организирани различни случувања во интерес на фановите.

Во Лос Анџелес еден навивач на Клиперси зема залет од неколку чекори и од табла успеа да реализира во кошот.

Секако следуваше ерупција на радост кај овој фан и на самите трибини.

Прочитајте и...  Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Добитникот на 10.000 долари имаше причина за двојна радост, бидејќи во овој дуел триумфираше неговиот клуб Лос Анџелес Клиперс со 128:111 против Мајами Хит.

Прочитај повеќе

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат