Tag : кош

Спорт Фудбал

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчот на Јувентус е подготвен за продолжението на натпреварувањето во Серија А сезонава. И натаму не е познато кога официјално ќе се вратат возбудувањата во...
Кошарка Спорт

Кош од пола терен вреден 10.000 долари! (ВИДЕО)

Слободен печат
На паузата од НБА натпреварот помеѓу екипите на Лос Анџелес Клиперс и Мајами Хит еден навивач на домашниот клуб успеа да биде побогат за 10.000...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

СРАМОТА: За два дена ја скршија таблата на новиот кош на игралиштето Сокол, стакло се РАСПРСНА на сите страни (ФОТО)

Ана Анастасовска
Откако беа поставени нови кошеви на игралиштето „Сокол“, денеска по два дена од поставувањето, таблата на еден од кошевите беше скршена. – Две деца денеска...
Кошарка Спорт

Грмеше, се лудуваше: Црвена Звезда до јубилејна 20 титула! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во финалниот плеј-оф од најсилното српско кошаркарско првенство составот на Црвена Звезда славеше во салата „Пионир“ со резултат 76:75. Американецот Берон со кош во последната...