ВИДЕО: Кога Теодосиќ сака да асистира, а постигне кош!

Во рамките од четвртото коло во Еврокупот составот на Виртус Болоња на домашен терен го совлада Монако со резултат 94:85.

Од почетокот на сезоната тоа е четврта победа по ред за италијанскиот клуб за моментно прво место на табелата во групата „Ц“.

Придонес во новиот триумф имаше и Милош Теодосиќ кој реализираше 14 поени и запиша 12 асистенции.

На видео записот можете да погледнете дел од одличните асистенции на српскиот плејмејкер.

Кошаркарската и спортската јавност е навикната да ужива како асистира до неговите соиграчи во текот на мечевите, но има и такви асистенции кои се толку добри и понекогаш влегуваат во кошот.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Директор на фудбалски стадион во Украина заврши во контејнер за ѓубре!

Поврзани вести

Вардар без шанси против Киелце

Слободен печат

ВИДЕО: Неапол тагува за својот херој и идол: Муралот на Диего „гори“ во тишина

Слободен печат

Не сум комунист, туку Фиделист: Марадона почина на ист ден како и на политичарот на кој му се воодушевуваше

Слободен печат

Стадионот на Наполи ќе се преименува во Диего Марадона?

Слободен печат

ВИДЕО: Шест минути емоции, Марадона во една песна го опиша својот живот

Слободен печат

ВИДЕО: Марадона го постигна најконтроверзниот гол во историјата на фудбалот „Божјата рака“

Слободен печат

Остави Коментар