Tag : лос анџелес клиперс

Кошарка Спорт

Дурент го прогнозира финалето во НБА и во него не го гледа Леброн Џејмс

Слободен печат
Кевин Дурант кој поради тешката повреда здобиена во минатогодинешното финале одлучи да ја пропушти цела сезона, ги коментираше случувањата во НБА лигата. Според него, во...
Кошарка Спорт

НБА лигата се врати, Леброн човек на одлука против градскиот ривал (ВИДЕО)

Слободен печат
Возбудувањата во најсилната кошаркарската лига продолжија по четиримесечна пауза и тоа со градското дерби помеѓу ЛА лејкерс и ЛА клиперс. на крајот се радуваа кошаркарите...
Кошарка Спорт

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат
Според познатиот новинар Шемс Чаранија, сите НБА играчи кои ќе играат во завршницата од НБА лигата, во тој период ќе мора да имаат три негативни...
Кошарка Спорт

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс го затвори својот тренинг центар откако беше пронајден позитивен тест за коронавирус во тимот. Составот од Калифорнија презема мерки на претпазливост, бидејќи...
Кошарка Спорт

Неверојатно, по 26 години откриено е дека е наместен историскиот НБА натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат
Во сезоната 1993/94 во НБА лигата се водеше една од најнезивесните битки за титулата најдобар стрелец. Младиот центар на Орландо меџик, Шекил О`Нил, водеше во...
Кошарка Спорт

Балмер донира 25 милиони долари во борбата против коронавирусот

Слободен печат
Заедно со неговата сопруга Кони, сопственикот на Лос Анџелес Клиперс и поранешен директор во Мајкрософт, Стив Балмер донира 25 милиони долари за борба против коронавирусот....
Кошарка Спорт

Лејкерси поуспешни во дербито за Лос Анџелес (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА Лејкерс конечно успеа да ги совлада ЛА Клиперс и тоа по точно една година и низа од три порази. Првото полувреме помина во тврда...
Кошарка Спорт

Лејкерси силни против ослабената Филаделфија (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА Лејкерс со 120:107 ја совладаа Филаделфија сиксерс, а натпреварот помина во одличната игра на Ентони Дејвис кој беше предводник на тимот кој ја оствари...
Кошарка Спорт

НБА: Клиперси го декласираа Денвер, одлична партија на Јокиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс на домашен терен ги декласираше Нагетси со резултат 132:103. Во поразените редовите одлична партија имаше центарот Никола Јокиќ. Српскиот интернационалец помина 25...
Кошарка Спорт

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Слободен печат
Домашниот тим на крајот триумфираше иако во последната минута Клиперси влегоа со еден поен предност. Натпреварот во регуларното време заврши со 114:114, при што Кемба...