10 C
Скопје

Очекувано, одбраната на Митревски најдобра во четвртото коло од ЛШ, голот на Стоилов втор најубав (ВИДЕО)

Никола Митревски блескаше на голот на Порто во победата над Пик Сегед и во победта од 25:19 оствари 15 одбрани од кои една е прогласена за најдобра во четвртото коло.

Митревски успеа во одличен со одличен рефлекс да го запре шутот на Кањељас, односно поранешниот играч на Вардар го погоди Митревски во глава откако прочита на која страна ќе биде упатен шутот.

Вардар вчера ја оствари првата победа оваа сезона откако со 31:26 во СЦ Јане Сандански го совлада германскиот Флензбург, а прво име во триумфот беше капитенот Стојанче Стоилов. Стоилов постигна осум гола, од кои најубав беше тој кога при пад со шрауба од зад грб го совлада голманот на германскиот тим. Ова ремек дело на Стоилов беше прогласено за втор најубав гол во четвртото коло од ЛШ.

Прочитајте и...  Лига на шампиони: Аталанта сонува „чудо“ против Реал Мадрид!


 

Поврзани вести

ВИДЕО: Кога Меси игра, Барселона победува

Слободен печат

ВИДЕО: Лига на Европа: Покер на Тотенхем против Волфсбергер

Слободен печат

Алушовски: Бевме поискусни од Елверум во одлучувачките моменти

Слободен печат

ФОТО: Вардарци не дозволија ново изненадување, совладан Елверум за прва радост во ЛШ по четири месеци

Слободен печат

Официјално: Драган Стојковиќ Пикси е нов селектор на Србија

Слободен печат

Кои се најголемите лудаци во фудбалот: Пироман, нацист, провокатор…

Зоран Спасоски

Остави Коментар