Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Атлетико Мадрид може да жали што остана без полуфинале во Лигата на шампионите, а што да се каже за еден неименуван несреќен обложувач кој го чекаше шпанскиот клуб за голема добивка…

Најголемото изненадување во ЛШ, германскиот Лајпциг триумфираше со 2:1 и во следната фаза ќе ги одмери силите против ПСЖ.

Да, уште пред мечот „јорганџиите“ ја имаа фаворитската улога, истата требаше да ја оправда на теренот, а тоа го очекуваше и обложувачот.

На овој дуел Атлетико успеа да израмни во 71 минута и барем да ги одржува шансите за човекот да се надева на добиен тикет, но во 88 минута сите надежи беа урнати после погодокот на Адамс.

Обложувачот го чекаше уште само Атлетико да триумфира и да освои 250.000 илјади евра, поточно 249,553 евра откако претходно погоди 12 парови.

Прочитајте и...  Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната
фото: принтскрин/твитер
фото: принтскрин/твитер

Прочитај повеќе

Мурињо пред три години во Скопје го водеше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат