Новото засилување Хакими пристигна во Милано (ВИДЕО)

Новинарот Џанлука Ди Марцио објави во текот на утринските часови дека Ашрах Хакими доаѓа во Милано на лекарски прегледи.

Мароканскиот интернационалец слета во Милано каде што после лекарските прегледи ќе потпише договор со Интер.

Овој 21-годишен играч блескаше како позајмица во Дортмунд, а Реал одлучи да го продаде. Според италијанските медиуми, се очекува досегашниот „крал“ да направи трансфер на „Џузепе Меаца“ за 40 милиони евра плус пет како бонуси во договорот кој се очекува да трае пет години.

Минатата сезона во дресот на „милионерите“ во сите натпреварувања одигра 45 мечеви реализираше девет голови и запиша 10 асистенции.

Прочитајте и...  Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Воедно „неро-аѕурите“ денеска го претставија новиот домашен дрес за следната натпреварувачка сезона 2020/2021.

Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат