Tag : ашрах хакими

Спорт Фудбал

Новото засилување Хакими пристигна во Милано (ВИДЕО)

Слободен печат
Новинарот Џанлука Ди Марцио објави во текот на утринските часови дека Ашрах Хакими доаѓа во Милано на лекарски прегледи. Мароканскиот интернационалец слета во Милано каде...
Спорт Фудбал

„Кралот“ Хакими во Серија А за 40 милиони евра!?

Слободен печат
21-годишниот марокански бек кој може да игра и како крило, би можел од следната сезона да игра во Италија. Според новинарите Фабрицио Романо и Џанлука...
Спорт Фудбал

Мозес ќе го напушти Интер, нов играч доаѓа од Реал?

Слободен печат
Како што пренесуваат италијанските медиуми, „неро-аѕурите“ имаат желба да го ангажираат Ашрах Хакими од редовите на Реал Мадрид. Оваа сезона интернационалецот од Мароко беше испратен...