Новиот McLaren дебитира на 15 мај (ВИДЕО) - Слободен печат

Новиот McLaren дебитира на 15 мај (ВИДЕО)

Британскиот производител ја најави премиерата на новиот „Grand Tourer“ модел.

„McLaren GT“ ќе биде претставен во среда, 15 мај како еден до 4-те нови модели во рамките на бизнис-планот на компанијата нарачен „Track25“.

Производителот во Британија вели дека „GT“ ја споделува истата „ДНК“ со моделот „Speedtail“, a се очекува дека автомобилот ќе има елегантен дизајн на надворешноста, карактеристичен за „Grand Tourer“ возилата.

За разлика од постоечките „McLaren“ од „Sports“ и „Super“ сериите, кои најдобро се чувствуваат на тркачката патека, а „GT“ е замислен како автомобил за користење на јавни патишта.

Спецификациите на погонскиот систем не се познати, но се верува дека новиот „McLaren“ ќе има мотор од преку 600 коњски сили.

Погледнете го „тизерот“ со кој „McLaren“ ја најавува премиерата на „GT“:

Прочитај повеќе

ОСКАРИ: Првото доделување на Оскарите траело 15 минути

Слободен печат

Мала астро школа: Каде ви е среќата?

Фата Моргана

Секој ден без тебе е тажен – Тоше, Среќен роденден!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

11 + 3 =

Прочитај повеќе

Расчистете веќе еднаш со сè што не ви одговара и тоа веднаш!

Слободен печат

Домашен путер

Еспресо

Хороскоп за 25 Јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Слободен печат

Виц на денот: Операција

Слободен печат

Креаторката Кокев за Атиџе: Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа

Слободен печат

Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО)

Слободен печат