Новиот McLaren дебитира на 15 мај (ВИДЕО)

Британскиот производител ја најави премиерата на новиот „Grand Tourer“ модел.

„McLaren GT“ ќе биде претставен во среда, 15 мај како еден до 4-те нови модели во рамките на бизнис-планот на компанијата нарачен „Track25“.

Производителот во Британија вели дека „GT“ ја споделува истата „ДНК“ со моделот „Speedtail“, a се очекува дека автомобилот ќе има елегантен дизајн на надворешноста, карактеристичен за „Grand Tourer“ возилата.

За разлика од постоечките „McLaren“ од „Sports“ и „Super“ сериите, кои најдобро се чувствуваат на тркачката патека, а „GT“ е замислен како автомобил за користење на јавни патишта.

Спецификациите на погонскиот систем не се познати, но се верува дека новиот „McLaren“ ќе има мотор од преку 600 коњски сили.

Прочитајте и...  Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Погледнете го „тизерот“ со кој „McLaren“ ја најавува премиерата на „GT“:

Прочитај повеќе

ВЕРОЈАТНО ГО ИМАТЕ ВО КУЈНАТА: Избричете ги нозете со оваа намирница и тие ќе ви бидат мазни како свила!

Слободен печат

„Каде ќе оди женава облечена како папагал“? Фановите ја подбраа Џеј Ло, а им пречи и мрсната коса! (ФОТО)

Васко Спасоски

Еднодневно издание на Д Фестивал во Дојран

Слободен печат

Софија Милошевиќ остро возврати на нападите на Инстаграм: Сите сме различни и во тоа лежи убавината на светот!

Слободен печат

Не е лесно да ја импресионирате свекрвата: Обидете се со Свекрвина торта

Слободен печат

9 соби, 16 бањи и шипки за стриптиз! Погледнете ја новата палата на Меган и Хари вредна 14,6 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дознал дека сопругата го изневерува со помош на Гугл мапс

Слободен печат

Дејвид Бекам со децата на одмор во Грција, Викторија не е со нив

Слободен печат

7 најдобри астро комбинации за брак: Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Шерон Стоун: Ја измамив смртта трипати! Како ќе умрам следниот пат?

Слободен печат

Шон Конери е избран за најдобриот Џејмс Бонд во историјата (ФОТО)

Слободен печат

ФАСТ-тест – за брзо препознавање на мозочен удар

Слободен печат