20.8 C
Скопје

Ништо од свадбата! Сиена Милер ја раскина и третата свршувачка!

Актерката Сиена Милер ја раскина и свршувачката со девет години помладото момче Лукас Звирнер, само девет месеци откако тој ја запроси.

Како што велат извори блиски до парот за странските медиуми, актерката е таа што ставила крај на нивната врска. Лукас ја запроси Сиена по една година, а засега не е познато која е вистинската причина за раскинувањето.

Фото: Профимедиа

Сиена досега раскина три веридби. Првпат тоа се случи со актерот Џад Лоу, со кого беше свршена неколку години и со кој неколку пати се караше и се смируваше, сето тоа поради неговите бројни измами кои таа му ги прости.

Фото: Профимедиа

Вториот пат таа ја раскина свршувачката со Том Стариџ, со кој ја има ќерката Марлоу и со кој раскина во 2015 година.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар