Никогаш не ги чувајте под креветот – Овие работи привлекуваат лоша енергија, беда и несреќа!

Заговорниците на фенг шуи веруваат дека сè со себе носи одредена енергија. Местото на кое ќе ги ставите предметите исто така е важно, бидејќи може да донесе позитивна или негативна енергија во вашиот дом.

Секој предмет има одредено место на кое треба да се најде, а на некои местото не им е воопшто во вашиот дом. 

Доколку под креветот ги чувате овие работи, тогаш треба веднаш да ги тргнете! Некои предмети со себе носат негативна енергија, а влијаат на нас додека спиеме. Јасно е дека во креветот поминуваме доста време, па во негова близина не би сакале никакви лоши вибрации.

Работи кои будат лоши спомени 

Доколку ве асоцираат на лоши работи, постојано ќе прават лоша енергија во вашиот дом.

Прочитајте и...  Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Подароци или фотографии од поранешни партнери или пријатели 

Овие работи постојано нѐ тераат да размислуваме за минатото и работите кои треба да ги преболиме. Значи, доколку сакате да се ослободите од духовите на минатото, ослободете се од непотребните подароци.

Износена, валкана гардероба и чевли 

Многумина тешко се простуваат од старите работи, па им пронаоѓаат место на кое ќе стојат долго време. Доколку се размислувате и не сакате да се разделите од старите работи, чувајте ги на некое друго место, но никако под креветот, бидејќи привлекуваат сиромаштија.

Исушени билки 

Околу креветот на кој спиете никако не смее да се најде исушено и овенато цвеќе. Тоа според верувањата привлекува лошо здравје.

Оштетени или скршени предмети 

Прочитајте и...  Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Оштетените и скршени предмети привлекуваат лоша среќа. Ним местото не им е по креветот, но ни во домот воопшто.

Стари, расипани технички уреди 

Добро ни е позната ситуацијата во која наместо да го исфрлиме расипаниот телефон, го зачувуваме со размислувањето дека можеби некогаш повторно ќе ни затреба во иднина, иако тоа најверојатно никогаш нема да се случи. Таквите уреди главно завршуваат во кутија, а таа под креветот. Овие работи носат лоша енергија и лошо расположение.

Прочитај повеќе

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

Дневен хороскоп за 30 септември: Во љубовта никаде не треба да брзате, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Слободен печат

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат