Tag : предмети

Магазин Магазин слајдер Семејство

Никогаш не ги чувајте под креветот – Овие работи привлекуваат лоша енергија, беда и несреќа!

Слободен Печат
Заговорниците на фенг шуи веруваат дека сè со себе носи одредена енергија. Местото на кое ќе ги ставите предметите исто така е важно, бидејќи може...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Предметите на „Т“ на СЈО траат ли, траат

Горан Наумовски
Минаа речиси шест месеци, а републичкото Јавно обвинителство молчи дали предметите на сега веќе згаснатото Специјално јавно обвинителство (СЈО) се издржани. Немаат поднесено ни обвинителен акт...
Вести Македонија

Дескоска: СЈО како институција згасна, но не и предметите кои ги отвори

Слободен печат
Денеска стапува во сила новиот Закон за Јавното обинителство. Специјалното јавно обвинителство како институција формално згасна, но не и предметите кои ги отвори. Сите предмети,...
Вести Македонија Слајдер

Јовески: Обвинителството нема да ја повтори грешката, предметите на СЈО ќе добијат завршница

Миа Агенција
Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески во интервју за МИА уверува дека Јавното обвинителство е подготвено и со целосна посветеност и залагање ќе пристапи кон примената...
Вести Македонија

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат
Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, продолжува да постапува по предметите преземени од поранешното Специјалното јавно обвинителство (СЈО), но поради новонастаната состојба одредени дејствија се...
Вести Македонија

Кривичниот суд ќе суди само итни и неодложни предмети

Основниот кривичен суд – Скопје, во следниот период ќе продолжи со судење само на итните и неодложни предмети односно притворски и кривични предмети со други...
Вести Македонија

Објавен е списокот на предмети по кои треба итно да се постапува во судовите

Горан Наумовски
Претседателите на судовите и судиите да ги менаџираат судските предмети согласно со мерките и препораките на Владата, да се контролира влегувањето во судот за да...
Вести Македонија Слајдер

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат
Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено” на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни...
Забава Магазин

Овие 5 фенг шуи предмети во домот ќе ви донесат среќа во 2020-та

Слободен печат
Придонесуваат за успех и просперитет во сите области од животот, па морате постојано да бидете опкружени со нив во домот. Проверете го списокот: дали е...
Вести Македонија Утрински Брифинг

Глигорова: Законски измени за наплата на долговите за социјално ранливите категории ќе важат и за предметите кои што веќе се започнати

Слободен печат
„Делумно барањата на невладините организации се прифатени. Исто така, делумно сме и ние и граѓаните задоволни од она наше барање што ќе биде имплементирано –...