Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Станува збор за лајв албум од концертот на Боуви во Париз 1999 година…

Досега необјавениот албум на Дејвид Боуви, „Something In The Air (Live Paris 99)“ за слушателите ќе биде достапен на 14-ти август, а носи 15 песни снимени во живо на концертот во парискaта „Elysée Montmartre“ на 14-ти октомври 1999 година, на истиот ден кога му беше врачена и титулата „Commandeurs of the Ordre des Arts et des Lettres“.

Албумот носи 12 необјавени снимки како и три песни кои се објавени како синглови од Б страна на албумот „Hours…”. На албумот се застапени и „Can’t Help Thinking About Me”, изворно објавена во 1966 година но неизведувана повеќе од 30 години, потоа „Word On A Wing”, која е вметната во сетот после речиси четвртина век, како и „Drive-In Saturday” која Боуви не ја изведувал од 1974 година. Песната според која албумот го носи името, на овој настап е прв пат изведена.

Прочитајте и...  Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Албумот „Something In The Air (Live Paris 99)” засега ќе биде достапен само за стриминг, а за физичкото издание се уште нема точни информации.

Список со песните кои ќе се најдат на албумот:

Life On Mars? (David Bowie)

Thursday’s Child (David Bowie/Reeves Gabrels)

Something In The Air (David Bowie/Reeves Gabrels)

Word On A Wing (David Bowie)

Can’t Help Thinking About Me (David Bowie)

China Girl (David Bowie/Iggy Pop)

Always Crashing In The Same Car (David Bowie)

Survive (David Bowie/Reeves Gabrels)

Drive-In Saturday (David Bowie)

Changes (David Bowie)

Seven (David Bowie/Reeves Gabrels)

Repetition (David Bowie)

I Can’t Read (David Bowie/Reeves Gabrels)

The Pretty Things Are Going To Hell (David Bowie/Reeves Gabrels)

Rebel Rebel (David Bowie)

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат