18 C
Скопје

Tag : боуви

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го нема повеќе, но светот сè уште не го пушта целосно да замине

Слободен печат
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. Шокот во музичкиот свет...
Забава Магазин Магазин слајдер

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат
Станува збор за лајв албум од концертот на Боуви во Париз 1999 година… Досега необјавениот албум на Дејвид Боуви, „Something In The Air (Live Paris...