„Неидентификуван летачки објект” над границата помеѓу Јужна и Северна Кореја – Слободен печат
ВестиПланета

„Неидентификуван летачки објект” над границата помеѓу Јужна и Северна Кореја

Неидентификуваниот летачки објект е забележан еден ден по средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Генералштабот на армијата на Јужна Кореја денеска соопшти дека е забележан „неидентификуван летачки објект” во близина на границата со Северна Кореја односно над демилитаризираната зона.

Неидентификуваниот летачки објект е забележан еден ден по средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во демилитаризираната зона која ги дели Северна и Јужна Кореја.

Јужнокорејската армија не наведе повеќе детали за типот на леталото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close