• јужна кореја

Јужна Кореја ќе бара екстрадиција на поранешниот „крал на криптовалутите“

Јужна Кореја ќе побара екстрадиција на До Квон, еден од најбараните светски бегалци од областа на криптокриминалот, кој беше уапсен во Црна Гора, изјави денеска портпаролката на обвинителството во јужен Сеул, Ким Хје-кјунг. РТЦГ јави дека јужнокорејските државјани До Квон и Хон Чанд Јун се приведени по сослушувањето во Основното државно обвинителство кое заврши рано …

Јужна Кореја ќе бара екстрадиција на поранешниот „крал на криптовалутите“ Read More »