Не е забавно без него - се враќа „Вујо мајсторе“! - Слободен печат

Не е забавно без него – се враќа „Вујо мајсторе“!

Бранко Тамше доби отказ во ППД Загреб после убедливиот пораз во Данска од Алборг во Лигата на шампионите, а како што пренесуваат хрватските медиуми, во вторник напладне на прес конференција црногорскиот стручњак Веселин Вујовиќ ќе биде промовиран како нов тренер на ППД Загреб.

Како најголем кандидат за наследник на Тамше се појави името на Вујовиќ, добро познат во нашата ракометна јавност, па „24sata.hr“ го контактираше, а популарниот Вујо ги потврди гласините.

– Да, вистина е, се враќам во Загреб, па ќе ме видите на презентацијата. Ќе бидам повторно тренер на Загреб – рече Вујовиќ.

По вторпат во својата тренерска кариера селекторот на Словенија ќе биде на клупата на ППД Загреб, претходно го водеше клубот од 2014 до 2016 година како замена за Лино Червар.

Прочитајте и...  Поранешен боксерски шампион смета Земјата е рамна плоча

Тогаш ги освои трофеите во првенството и националниот куп, а во Лигата на шампионите стигна до осминафиналето каде што беше елиминиран од Вардар кој подоцна го освои и првото место.

Прочитај повеќе

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет − 1 =

Прочитај повеќе

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат