5.3 C
Скопје

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Играчот за врска во редовите на Тотенхем, Танги Ндомбеле (23) вели дека на него не влијаеја јавно критиките од менаџерот Жозе Мурињо минатата сезона после мечот со Барнли.

– Се надевам дека следната сезона ќе биде фантастичен, бидејќи ова до сега не е доволно – рече Мурињо во март околу засилувањето за кое е платено 54 милиони фунти во јули 2019 година.

Ндомбеле сега игра многу подобро, а за „Скај спортс“ зборуваше околу таа изјава на португалскиот стратег:

– Неговите зборови не ме повредија, ниту ме мотивираа. Тоа беше нешто што го прифатив, секако не сакаш да слушаш такви зборови, но тоа е во минатата сезона, гледаме во иднината – рече Ндомбеле.

Прочитајте и...  Михаилов: Судиските одлуки беа крајно дискутабилни, Шкендија не заслужи да победи!

И самиот француски репрезентативец истакна дека е на прав пат и дека во наредните мечеви ќе биде уште подобар.

Му помогна и фактот што константно игра, признава дека му требаше време да се прилагоди на Премиер лигата и ги откри големите амбиции на лондонскиот клуб:

– Секогаш нашата цел е да бидеме помеѓу најдобрите четири екипи. Повеќе од тоа? Зошто да не! Но, никој не освоил титула после шест натпревари. Дури и да сме моментно првопласирани, пред нас ќе има уште 32 меча – додаде Ндомбеле.

Тотенхем сега е на петтата позиција со 11 бодови, два помалку од Евертон и Ливерпул кои го делат првото место во генералниот пласман.

Прочитајте и...  Светскиот шампион на колена, херојска победа на српските ракометарки!

Поврзани вести

ВИДЕО: Челси преку Лидс на врвот, Алиоски играше на „Стемфорд Бриџ“!

Слободен печат

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Слободен печат

Светскиот шампион на колена, херојска победа на српските ракометарки!

Слободен печат

ВИДЕО: Баерн и Лајпциг одиграа дерби од соништата во Минхен!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ѓаволско“ второ полувреме, Јунајтед повторно се враќаше од негатива!

Слободен печат

ВИДЕО: „Два во еден“, Бонучи во финишот за радост на Јувентус!

Слободен печат

Остави Коментар