-2.4 C
Скопје

Tag : барнли

Спорт Фудбал

Матиќ: Не станува збор за среќа, ние сме на врвот, покажавме квалитет!

Слободен печат
Манчестер Јунајтед е лидер во Премиер лигата. Оваа реченица ќе беше сосема нормална пред неколку години, а сега веста е во вистинска смисла на зборот....
Спорт Фудбал

Проектилот на Погба го однесе Јунајтед на чело на табелата во Премиер лигата

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед славеа со 0:1 на гостувањето кај Барнли во одложениот наптревар од првото коло и избија на лидерската позиција на табелата пред...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лидс им се врати на победите, цел меч за Алиоски!

Слободен печат
Денеска во рамките од 15 коло во Премиер лигата екипата на Лидс славеше на домашен терен со 1:0 против Барнли на „Иланд роуд“ стадионот. После...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Магијата“ против Барнли, Сон добитник на наградата „Пушкаш“!

Слободен печат
За најдобар гол во изминатата сезона 2019/2020, ФИФА го прогласи оној кој го реализираше фудбалерот на Тотенхем, Сон Хјунг-Мин. Мајсторијата на јужнокорејскиот играч се случи...
Спорт Фудбал

ФОТО: Навивачите не можат повеќе да го гледаат овој лош Арсенал!

Слободен печат
Вчера Арсенал повторно ги разочара своите навивачи кои чекаа скоро 10 месеци да се вратат на трибините. После долг период поради коронавирусот има фанови на...
Спорт Фудбал

Евра: Анри само што го виде Џака, го исклучи телевизорот!

Слободен печат
Швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака повторно е во центарот на вниманието во фудбалска Англија и пошироко. Играчот на Арсенал на вчерашниот натпревар против Барнли непотребно го...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Арсенал „тоне“, автогол на Обамејанг, Џака доби црвен картон!

Слободен печат
Арсенал повторно ги разочарува своите навивачи откако на својот „Емирати“ стадион загуби и од Барнли со 0:1. Ова е многу загрижувачки за лондонскиот клуб кој...
Спорт Фудбал

Сити со петарда го „почести“ Барнли

Слободен печат
Натпреварот го одбележа фантастичниот Ријад Марез кој постигна хет-трик. Поранешниот фудбалер на Лестер го отвори гол шоуто на „граѓаните“ со два гола, првиот го постигна...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лидери во Премиер лигата после 32 години!

Слободен печат
Фудбалерите на Саутемптон го совладаа Њукасл на домашен терен со 2:0, во првиот натпревар од осмото коло во Премиер лигата и се искачија на првото...
Спорт Фудбал

Ндомбеле: Не ме повредија, ниту ме мотивираа зборовите на Мурињо!

Слободен печат
Играчот за врска во редовите на Тотенхем, Танги Ндомбеле (23) вели дека на него не влијаеја јавно критиките од менаџерот Жозе Мурињо минатата сезона после...