Навивачите ја тераа да им ги покаже градите, еве како им одговори! (ВИДЕО)

Фановите на Наполи пред натпреварот во изминатиот викенд, кога водителката на една италијанска ТВ, Дилета Леота помина покрај атлетската патека.

Леота е една од најатрактивните италијански водителки, а навивачите на Наполи во текот на секое нејзино вклучување вербално ја вознемируваа и ја тераа да им ги покаже градите.

Италијанката ја следеше ситуацијата на трибините, веднаш реагираше негативно, со палец надолу и на тој начин ги „смири“ Наполитанците. Утешно им беше тоа што тимот на Наполи успеа во текот на натпреварот да ја совлада Бреша со 2:1.

Прочитајте и...  Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Леота е инаку дипломиран правник, а моментно е дел од платформата на ДАЗН, а на Инстаграм ја следат 4,5 милиони луѓе.

На италијанските фудбалски стадиони повторно навивачите ја покажуваат лошата страна, освен што шират расизам, сега и сексизимот стана дел од нивните негативни појави.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат