5 C
Скопје

Tag : сексизам

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Блогерка жртва на сексизам од страна на гинеколог: „Го замолив да ме стерилизира, но тој ме одби само затоа што не бев во брак“

М.Р
Блогерката Сара Џо Баскин неодамна споделила видео на социјалната мрежа „ТикТок“ во кое зборува за своето трауматско искуство со гинеколог по нејзината втора бременост. На...
Кошарка Спорт

Сексизам во САД: Новинар доби отказ поради невкусен коментар за колешка

Слободен печат
Марија е дел од емисијата „NBA Countdown“, но на стартот од сезоната во НФЛ лигата таа беше репортерска поддршка за најава на натпреварот помеѓу Њујорк...
Останатo Спорт

ТАА Е КАРЛОВИЌ СО ГОЛЕМИ ГРАДИ: Нов сексистички испад на тениски меч! (ВИДЕО)

Слободен печат
Мисаки Дои (28) беше поразена од Германката Јулија Гергес, по сетови 5:7, 6:1 и 6:3. Но, ваквиот резултат беше во втор план, односно мечот го...
Спорт Фудбал

Навивачите ја тераа да им ги покаже градите, еве како им одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фановите на Наполи пред натпреварот во изминатиот викенд, кога водителката на една италијанска ТВ, Дилета Леота помина покрај атлетската патека. Леота е една од најатрактивните...
Еспресо Секс

Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Слободен печат
Најновото истражување покажа какви мажи се оние кои на жените им испраќаат фотографии од својот полов орган. Мажите кои се подготвени да им испратат фотографија...
Вести Свет

Далај Лама се извини за изјавата поради која беше обвинет за сексизам

Слободен печат
Тибетскиот будистички духовен лидер, Далај Лама, се извини за контроверзните коментари, кои се однесуваа за тоа како треба да изгледа жена, која евенутално би била...
Вести Свет

Далај Лама поради контроверзна изјава за жените обвинет за сексизам

Слободен печат
Tибетскиот будистички духовен лидер, Далај Лама, предизвика контроверзи во јавноста  со изјавата дека ако неговиот наследник е жена, „таа треба да биде убава“. „Ако наследникот...
Останатo Спорт

Награда за триумф на турнир, вибратор

Слободен печат
Елизабет Садо Гарсија, остана во шок по триумфот на турнир во Шпанија во сквош, а јавноста е згрозена од потегот на организаторот. Како дел од...