Tag : дилета леота

Останатo Спорт

Атрактивната спортска водителка од карантин го дига моралот кај Италијанците (ФОТО)

Додека нема спорт, на многу Италијанци им е доволно и тоа што можат да ја гледаат својата омилена водителка, која е посебно активна на социјалните...
Останатo Спорт

Убавата водителка со своето деколте го украде шоуто на Санремо (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Овогодинешното издание на популарниот музички фестивал Санремо, помина во знакот на најубавата спортска новинарка, Дилета Леота. Убавата водителка се погрижи гледачите и пред ТВ екраните...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Го запали Инстаграм: Секси новинарка вежба на шипка (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од најубавите спортски новинарки Дилета Леота која мами воздишки кај машката популација, овој пат го запали Инстаграм. Леота пред извесно време ги разочара навивачите...
Спорт Фудбал

Навивачите ја тераа да им ги покаже градите, еве како им одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фановите на Наполи пред натпреварот во изминатиот викенд, кога водителката на една италијанска ТВ, Дилета Леота помина покрај атлетската патека. Леота е една од најатрактивните...