Највисок степен на заштита – Макрон во Белград ќе се чува со „непробоен дијамант“

Четири илјади специјалци на српската полиција и армија, како и припадници на француската Легија на странци ќе се погрижат за безбедноста на францускиот претседател Емануел Макрон за време на неговиот престој во Белград следната недела.

Безбедноста, протоколот и мерките ќе бидат на највисокото можно ниво. Францускиот претседател ќе го чува систем кој е наречен „непробоен дијамант“, а овој систем нуди заштита на секој агол во секој момент.

Макрон во Белград ќе пристигне во понеделник, без својата сопруга Брижит.

Прочитајте и...  Спасовски: Никаква обнова нема, само Груевски е обновен во Мицкоски

Прочитај повеќе

Маж од Тексас отишол на „коронавирус забава“ по што се разболел и починал

МИА Агенција

Српски министер е позитивен на ковид-19

МИА Агенција

Во Бразил над 35 илјади нови случаи, сопругата и ќерките на Болсонаро негативни на ковид-19

МИА Агенција

Тортевски: Како нов политички субјект се соочивме со медиумска блокада

МИА Агенција

Од среда до 29 јули 2020 година влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

Слободен печат

Ребиќ: Странски служби ја рушат Србија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Се изгоревме со поддршката на некои кандидати на ДУИ

Слободен печат

Ахмети за „Ди пресе”: Време е за премиер Албанец

Слободен печат

Брнабиќ: Државата е силна, институциите работат, насилството нема да победи

МИА Агенција

Филипче: Целосно е реновиран одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија

Слободен печат

Заев од Кавадарци: 800 милиони евра за директна финансиска поддршка за земјоделството во следните 4 години

МИА Агенција

251 граѓанин казнет бидејќи не носел заштитна маска