Tag : специјалци

Вести Свет

ДРАМА ВО ГЕРМАНИЈА: Босанец пукал во специјалци, застрелал полицаец

Слободен печат
Државјанин на БиХ во Германија, Веско Б. (51) пукал по припадници на специјалната полиција и во таа прилика еден од нив ранил во пределот на...
Вести Свет

ПАНИКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЛОНДОН: Сомнителен пакет оставен кај парламентот! (ФОТО)

Слободен печат
Лондонската полиција денеска соопштила дека го опкружила подрачјето во централен Лондон, во близина на британскиот парламент, бидејќи добиле дојава за сомнителен пакет, јавува Ројтерс. „Специјалните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Армијата се РЕФОРМИРА, „Волците“ и „Ренџерите“ СТАНУВААТ и разузнувачи

Слободен печат
Пред десетина дена почнало армиското расформирање, дознава „Слободен печат“. Извори брифираат дека дел од припадниците на Ренџерскиот баталјон самоволно прифатиле да бидат преместени во други...
Вести Свет

СЕ МИНУВА НИЗ ПЕКОЛ, СЕ ПУКА, ТЕПА И СЕ ВАДАТ БАЈОНЕТИ! Вака се станува елитна ЦРВЕНА БЕРЕТКА НА ПУТИН (ВИДЕО)

Слободен печат
Црвената беретка во Русија е одлика на проверена специјална единица на Министерството за внатрешни работи, а за некој да стане дел од оваа единица потребно...
Вести Македонија

Болен екс борец на ИСИС ги исплаши граѓаните кај Воена болница (ФОТО)

Горан Наумовски
Бројно полициско обезбедување од затворот „Скопје“ утринава во новата Градска болница на итен лекарски преглед спроведе затвореник од висок безбедносен ризик. Станува збор за сега...
Вести Свет

Шест полицајци ранети во пукотница во Филаделфија (ВИДЕО)

Во пукотница во Филаделфија ранети се шест полицајци кои се обиделе да предадат налог за апсење на осомичен за распрoстранување наркотици. Полицајците биле заглавени кратко...
Вести Свет

Хаос во Киргистан: Судир меѓу специјалци и приврзаници на експретседателот

Слободен печат
Во судири меѓу приврзаници на експретседателот на Киргистан, Алмазбек Атамбев и специјалните единици, биле повредени вкупно 52 лица, информираше Министерството за здравство на Киргистан. „Бројот...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Највисок степен на заштита – Макрон во Белград ќе се чува со „непробоен дијамант“

Слободен печат
Четири илјади специјалци на српската полиција и армија, како и припадници на француската Легија на странци ќе се погрижат за безбедноста на францускиот претседател Емануел...
Хроника

Специјалци на МВР спасија двајца параглајдеристи од Украина на планината Галичица

Слободен печат
Специјалци на МВР спасиле двајца параглајдеристи од Украина, при несреќа што се случила денеска попладне околу 15 часот на планината Галичица. Од МВР велат дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Полициските специјалци вежбаа пред граѓаните на Дебар (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска македонската полиција изврши тактичко-показна вежба во Дебар. – Оваа вежба денес е еден од начините како да ја обновиме, односно зајакнеме врската меѓу граѓаните...