Tag : чува

Колумни

Мајка треба да се чува

Иво Антов
Загаденоста убива. Загаденоста убива со загрижувачко висока стапка, нè убива и нас, кои сме опкружени со природа, ама живееме во најзагадените градови на светот: Скопје,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Највисок степен на заштита – Макрон во Белград ќе се чува со „непробоен дијамант“

Слободен печат
Четири илјади специјалци на српската полиција и армија, како и припадници на француската Легија на странци ќе се погрижат за безбедноста на францускиот претседател Емануел...
Еспресо Шоу биз

Ја чува плажата на Миконос: Вака познатиот Мич ужива на грчкиот остров со 28 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА ИЗБРАНИЧКА!

Слободен печат
Дејвид Хаселхоф или на нас попознат како Мич во Грција ужива со својата трета сопруга, 28 години помладата Хејли Робертс. Актерот кој го засакавме по...
Еспресо Шоу биз

Неговата СТРАШНА СУДБИНА малкумина ја знаат: КИЈАНУ РИВС ја чува болната сестра, му почина девојката, а сите пари им ги дава на НИВ! (ФОТО)

Слободен печат
Актерот не е човек кој многу зборува, но кога ќе проговори, секој збор му е на место. Во текот на една емисија Кијану Ривс ја...