Неговата СТРАШНА СУДБИНА малкумина ја знаат: КИЈАНУ РИВС ја чува болната сестра, му почина девојката, а сите пари им ги дава на НИВ! (ФОТО)

Актерот не е човек кој многу зборува, но кога ќе проговори, секој збор му е на место.

Во текот на една емисија Кијану Ривс ја отвори душата како никогаш претходно.

Актерот во еден момент ја изненади јавноста и гостите во студиото:

„Знам дека на оние кои на сакаат ќе им недостасуваме“

Таткото го напуштил кога имал само три години, а од тогаш со семејството често се преселувал – променил дури четири средни училишта, а во тоа време страдал и од дислексија.

View this post on Instagram

#keanureeves

A post shared by Keanu Reeves Ⓜ️ Keanu Reeves (@keanureeves09021964) on

Во 1993 година неговиот најдобар пријател, Ривер Феникс, почина како последица на предозирање, што силно влијаеше на Ривс.

„Беше сјаен тип и исклучително добар актер. Тогаш добро се согласувавме, страшно ми недостасува, често мислам на него“, изјави тогаш Ривс.

Во 1998 година го затекна уште една трагедија – со својата тогашна девојка очекуваше дете, но ќеркичката ја загубија во осмиот месец од бременоста.

Тоа резултираше и со прекин на врската, а само година ипол подоцна неговата девојка загина во автомобилска несреќа.

Малку е познат фактот дека Ривс е законски старател на својата сестра која заболела од леукемија. Во текот на нејзината борба со тешката болест, актерот покрена и низа хуманитарни иницијативи и организации за лекување на леукемија, а често донира и големи суми на пари во болниците и компаниите со иста цел. Практично сите свои пари ги доделува во хуманитарни цели, поврзани со лекувања на тешко заболени пациенти.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат