Tag : највисок

Останатo Спорт

Највисокиот кошаркар во НБА учи да плива! (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчите на Бостон Селтикс на различно начини го поминуваат слободното време во Дизниленд, Орландо каде што се игра завршниот турнир оваа сезона во НБА лигата....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Највисок степен на заштита – Макрон во Белград ќе се чува со „непробоен дијамант“

Слободен печат
Четири илјади специјалци на српската полиција и армија, како и припадници на француската Легија на странци ќе се погрижат за безбедноста на францускиот претседател Емануел...
Кошарка Спорт

Новото балканско чудо, највисокиот кошаркар на светот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Станува збор за Роберт Боброзки, со неполни 19 години, Унгарец роден во Романија, сега е највисок кошаркар во светот (231 см), дури девет сантиметри повисок...