• легија

„Петарда“ во мрежата на Галата, Легија поблиску до дуел со Адеми и Ристовски

Денеска се одиграа нови натпревари од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите, најлошо помина составот на Галатасарај кој на „Филипс“ стадионот во Ајндховен загуби со убедливи 5:1 од ПСВ. Турскиот гигант ќе има тешка задача на реваншот да ја анулира негативата, Холанѓаните водеа со 2:1 по првото полувреме, а најзаслужен за нивниот висок триумф …

„Петарда“ во мрежата на Галата, Легија поблиску до дуел со Адеми и Ристовски Read More »