Најмалку 15 луѓе загинаа во поплави и свлечишта во Мумбај

Од под урнатините спасасени се 15 лица, а голем број луѓе се водат како исчезнати.

Најмалку 15 луѓе загинаа вчера при уривање на неколку згради во индискиот град Мумбај. Зградите биле урнати од свлечишта предизвикани од монуснските дождови.

Од под урнатините спасасени се 15 лица, а голем број луѓе се водат како исчезнати.

Поради надојдената вода во прекин е локалниот железнички сообраќај во Мумбај.

Обилниот дожд предизвика поплави во ниските реони на градот.

Видео на денот