Tag : загинаа

Вести Регион

Тешка сообраќајка кај Заечар: Две лица загинаа во судар на мотор и автомобил

Горан Наумовски
Две лица загинаа денеска околу 15.30 часот на патот Заечар – Параќин, кога се судрија мотор и автомобил „фиат“. Сообраќајната несреќа се случила на излезот...
Вести Свет

Две лица загинаа во пожар во хотел во Москва

МИА Агенција
Две лица загинаа, а четиринаесет се повредени во пожар во хотел во Москва, јави денеска агенцијата ДПА. Четиринаесет лица, меѓу кои осум деца, се повредени...
Хроника

Двајца возачи загинаа во близина на Книн

Двајца возачи загинаа, а еден патник е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случи синоќа во близина на Книн. Дваесет и седумгодишен возач на...
Вести Свет Слајдер

Најмалку 82 луѓе загинаа во пожарот во болница во Багдад

МИА Агенција
Најмалку 82 луѓе загинаа во пожарот во болница во Багдад во која се лекуваат пациенти со ковид-19.  Се верува дека пожарот избувнал откако експлодирала боца...
Вести Свет

Несреќа во ковид болницата во Индија: Загинаа 22 пациенти

МИА Агенција
Најмалку 22 пациенти починаа денес во јавна болница во индиската држава Махараштра кога имаше недостиг на медицински кислород предизвикан од истекување од резервоар, изјави владин...
Хроника

Во пожар загинаа белградски брачен пар

Горан Наумовски
Брачен пар од Белград загинаа вчера во несреќен случај, соопшти белградската полиција. Загинати се Надежда Б. (94) и Душан П. (94), во пожар што го...
Хроника

Мајка и син загинаа во пожар во Стара Пазова

Ана Р. (76) и нејзиниот син Јарослав (56) загинаа денес откако пламна пожар во нивната семејна куќа во Стара Пазова. Трагедијата ја открил сосед кој...
Хроника

Автомобил падна во бездна на Крк, загинаа две лица

Две лица загинаа во близина на Стара Башка на хрватскиот остров Крк,  откако автомобил паднал во провалија длабока 300 метри, јави Приморско-горанската полиција. Третиот патник...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Најмалку 32 лица загинаа во судар на два воза во Египет

Слободен печат
Два воза се судрија во јужен Египет, при што загинаа најмалку 32 лица и 64 се повредени, јавија локалните медиуми. На Твитер објавено е видео...
Регион

Загинаа четири лица, а 19 Сиријци се повредени

Загинаа четири лица, а 19 се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот А3, на северната страна кај Окучани. Службениците на полициската управа од Бродско-посавинската управа...