• загинаа

Најмалку десет лица загинаа во поплавите во САД

Најмалку десет луѓе загинаа, а десетици се водат како исчезнати во разорните поплави во американската сојузна држава Тенеси. Поројот вчера однесе бројни куќи и автомобили и ги поплави руралните патишта, соопштија локалните власти. Претставници на округот Хамфрис соопштија дека повеќе од 30 лица се водат како исчезнати. Меѓу пронајдените тела има и две деца помлади …

Најмалку десет лица загинаа во поплавите во САД Read More »