• Мумбај

ФОТО: Новороденче пронајдено во одвод во Индија

Петдневно девојче, кое било спасено од одвод каде било оставено да умре во индискиот град Мумбај, се опоравува во локалната болница. Лекарите од болницата Раџавади за Би-Би-Си изјавиле дека бебето е „добро“ и дека нејзиното здравје се следи. Полицијата соопшти дека жителите го пронашле бебето откако група мачки се собрале на местото покрај патот и …

ФОТО: Новороденче пронајдено во одвод во Индија Read More »