Најновите и најдобри онлајн казина во Македонија зa 2023 година

Онлајн казината во Македонија бележат сѐ поголем подем. Во земјава никогаш досега не било полесно да се пристапи до онлајн казината. Луѓето веке не мораат да седат пред компјутер за да ги играат овие игри, туку тие се достапни и преку мобилните телефони, без разлика каде се наоѓаат, а не им е ни потребен пристап до интернет, бидејќи тие можат да се инсталираат и како апликации.

Една од најклучните карактеристики на онлајн казината е фактот што колку лесно може да се направи влог. Најлесен метод за поднесување влог е преку банкарските картички, но доколку играчот поседува акаунт на Пејпал, уплаќањата може да ги извршува и на тој начин. Широкиот избор на игри, како слот-машините, покер, блекџек и рулет е уште една карактеристика на овие онлајн казина. Спортските обложувања, кои се можеби и најчести во Македонија, исто така се дел од онлајн казината. Играњето на ваквите казино игри може да биде многу интересно, а со одреден ризик понекогаш и исплатливо. Изборот е клучен бидејќи луѓето често знаат да одберат до кој степен сакаат да ризикуваат во ваквите игри. Онлајн казиното е едно од најчестите хобиња кои ги имаат луѓето денес. На корисниците од Македонија се достапни голем број различни вакви онлајн казина, па ние одлучиве да ги издвоиме најдобрите и најновите онлајн казина во земјава за 2023 година.

Македонските играчи можат обично да користат кредитна или дебитна картичка за да направат влог или да земат исплата. Повеќето казина препорачуваат да се употребуваат денарите при играњето. Доколку денарот не е достапен како опција, може да се користи американскиот долар, еврото или фунтата.

Секогаш важно е да се напомене дека корисниците мора да бидат сигурни дека ќе изберат доверливо онлајн казино за да се коцкаат. Најдобар начин да се оцени доверливоста е да се погледне подножјето на страницата за казино и да се провери дали има „штитови“ за доверба и значки за лиценци. Лиценцата гарантира дека казиното ги следи законите и прописите.

Кои се најдобрите онлајн казина во Македонија?

Како најдобри и најнови онлајн казина во Македонија ги издвојуваме следниве:

1. EkstraPoint
2. 22bet
3. Mozzart.com
4. Chipstars
5. BetWinner Casino

На овие платформи има широк избор на игри во кои корисниците можат да уживаат.

1. EkstraPoint

EkstraPoint е еден од најголемите иГејминг заедници со повеќе од 100 илјади играчи. Неодамна беше објавена новата верзија на Ekstrapoint.com која нуди софистициран и минималистички дизајн развиен во модел кој фокусот го става токму на корисникот. Сега Ekstrapoint нуди ажурирања во живо за играчите со најмногу освоени поени, турнири и натпревари меѓу најголемите победници и вкупен износ на парични награди платени во последните 30 дена, а искуството го обвива преку динамична интеракција помеѓу играчите и операторите .

Ekstrapoint.com е првиот продукт развиен од Вита Медиа Груп. Со новиот дизајн, подобрените каратекристики на игрите, како и статистики за играчите, уште повеќе се прошири портфолиото за игрите на начин каде играчите и операторите ќе уживаат уште повеќе додека играат на Ekstrapoint. Сите сегашни и идни играчи сега имаат подобри услуги за играње.

Во последнава година подемот на Ekstrapoint е одличен. Со големиот број на нови игри на платформата, растот на оваа компанија е сериозен.

Овој продукт зазема уште поголем замав откако Вита Медиа Груп неодамна беше крунисана за казино партнер на годината.

Со ова Ekstrapoint го докажува квалитетот на производите и услугите кои ги нуди компанијата, како и посветеноста на испорачувањто на иГејминг совршеност.

2. 22bet

22bet е онлајн букмејкер кој нуди едноставна регистрација и широк избор на начини на плаќање, дозволуваќи им на сите можност едноставно да се коцкаат онлајн. Доколку корисникот бара примамлив коефициент и одговорна поддршка од операторите, ова е перфектното онлајн казино за таква цел.

Интересно за ова онлајн казино е што нуди обложување со биткоин и 26 други криптовалути. 22Bet нуди многу можности за обложување на спортски натпревари, и за поискусните, но и за поновите љубители на спортското обложување. На нивната веб-страница и апликација дневно се покриваат над илјада спортски настани. Можат да се најдат стотици коефициенти, натпревари, понуди и слично. Дури и најпребирливите играчи можат да најдат соодветни коефициенти за нивните желби.

На 22bet постои голем опсег на спортови, од фудбал и кошарка до ватерполо, крикет, хокеј на мраз и слично. Голем плус за ова онлајн казино е што нуди и добри коефициенти и понуди поврзани со се поактуелниот е-спорт.

Обложувањето во живо исто така е голем дел од ова онлајн казино. На 22bet постои посебен дел посветен само за обложувањето во живо, што е многу актуелно во Македонија. На страната може во живо да се следат резултатите од огромен број натпреварувања, па според начинот на кој се одвива спортскиот настан, корисникот може да си одлучи на што ќе се обложи.

3. Mozzart Casino

Mozzart е бренд кој првично започна како обложувалница, што е случај со модерните онлајн казина. Казиното Mozzart стана достапно за корисниците на онлајн верзијата кон крајот на 2019 година, така што може да се каже дека тие се релативно нови на овој пазар. Но, успехот кои го имаат со обложувалниците во регионот не смее да се заборави.

Може лесно да се види колку многу напор всушност овој организатор има вложено во обезбедувањето на најдоброто можно искуство за клиентите. Тоа најубаво ја отсликува леснотијата на користење на нивната апликација, изгледот и квалитетниот избор на игри кои тие им ги нудат на корисниците. Кога станува збор за начините на плаќање и повлекување на пари, се добива впечаток дека Mozzart навистина мисли на нивните играчи, бидејќи ова онлајн казино има обезбедено неколку различни начини за уплаќање и повлекување на средствата.

Mozzart е дефинитниво лидер меѓу обложувалниците на Балканот, имајќи голем број обложувалници во Србија, Северна Македонија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Хрватска. Но, казиното Mozzart исто така ужива една се поголема популарност. Нивните реклами често се емитуваат на најголемите спортски канали во регионот, Арена и СпортКлуб, каде често се промовира токму и нивното онлајн казино.

Една карактеристика која вреди да се спомене за Mozzart казиното е нивните бонус понуди за новите играчи, како и различните начини на кои корисникот може да стапи во контакт со службата за корисници. Помошта која клиентите ја добиваат од операторите на Mozzart е исто така многу олеснувачка за играчите.

4. Chipstars

Chipstars е една од најдобрите платформи за различни казино игри, најпознати по својот покер, но и спортско обложување. Интересно за Chipstars е што зад нив е еден млад тим кој има тенденција да им ја приближи на корисниците довербата во онлајн играњето на покер, или било која друга казино игра, стекнувајќи се со добро искуство.

Најмногу од корисниците го користат ова онлајн казино токму ради покерот. Во Македонија токму покерот е една од најиграните игри кога станува збор за овој вид на казино.

Клучна работа која ја нудат Chipstars е големиот опсег на игри. Корисникот лесно може да се префли од спортското обложување во живо на онлајн покер или пак на друга казино игра, а потоа доколку сака може си ја проба среќата и во е-спортот, каде постои голем избор на натпревари.

Нивна најголема цел и придобивка е да ја претстават нивната компанија како безбедна за корисниците, со иновативни методи кога станува збор за иГејмингот.

Chipstars е креиран од корисниците, за корисниците, а преку нивните игри, најголема нивна мисија е да им дадат предност на сите предлози и совети кои ги оставаат корисниците за нив. За нив взаемната доверба со клиентите е клкучна.

Тие првично започнале со тим од неколку млади луѓе, но како што се развивале, решиле да го зголемат својот тим, па да прераснат во едно сериозно онлајн казино.

5. BetWinner

BetWinner е една од најголемите европски онлајн обложувалници, која нуди огромен број на различни натпревари од различни спортови. Тие се познати по големиот избор на обложување. Европски хендикеп, точен резултат, корнери, фаули и слично, се само некои од начините на кои корисниците можат да се обложуваат, во овој пример, на фудбалски натпревари, но богатата понуда секако важи и за останатите спортови.

Нивната официјална веб-страница е достапна на повеќе од 50 јазици, вклучувајќи го и македонскиот, што им овозможува на операторите да привлечат повеќе клиенти не само од Европа, туку и од целиот свет.

Но, спортските натпревари сепак не се единствената работа на која можат да уживаат корисниците на ова онлајн казино. На BetWinner може да се искусат и други забавни игри на среќа, од виртуелни слот-машини до различни казино игри.

За многумина од корисниците, токму лесниот начин заз обложување во живо е главна причина поради која често го избираат ова онлајн казино. Креирањето на профил исто така оди доста лесно, а повлекувањето на парите од BetWinner не е никаков проблем за корисниците.

Битно за ова онлајн казино е што коефициентите на натпреварите во живо се менуваат доста брзо, дури и во оние подинамичните спортови, како кошарка и одбојка, така што корисникот има релативно солидни шанси да заработи повеќе доколку ги следи натпреварите.

Предности на онлајн казина

Казината едноставно не можат да се совпаднат со леснотијата на онлајн казината. Како најголеми предности на играњето онлајн казина во однос на физичките казина секако се полесната достапност до игрите, како и поголемиот избор на такви игри. За играње на овие игри е потребен само мобилен телефон, а играчот нив може да ги игра во секој момент. Едноставниот начин на плаќање и подигнување на пари е исто така многу едноставен. Парите на победниците веднаш им се префрлаат на нивните кредитни или девизни картички. Во другите земји низ светот веќе со години се практикува користењето на онлајн казината, а во Македонија овој тренд зема сѐ поголем замав.

Иако на прв поглед, секое онлајн казино изгледа исто, постојат неколку разлики. Начините на уплаќање и повлекување, понудата на игра, бонусите и слично. Секој играч може да го избере онлајн казиното кое најмногу му одговара и да го игра врз основа на некои од овие критериуми. Исто така е корисно да се користат различни прегледи и истражувања како нашите. Секако, играчите знаат често да имаат свои теории за тоа кои игри носат најмногу среќа, или пак според тоа кои од овие игри им донеле најмногу пари, така што големиот избор е добра алатка со која може да управуваат корисниците. Секоја игра е посебна на свој начин. Има многу од овие детали, а некои од најважните секако се дали казиното нуди одредени наслови, кои се начините на плаќање и повлекување и кое онлајн казино во Македонија нуди најдобар бонус за нови и/или постоечки играчи.

Интересна работа за онлајн казината е што најдобрите онлајн казина им дозволуваат на корисниците да играат и бесплатни игри. Тоа е одличен начин за играчите да се запознаат со операторот и софтверот, но секако го ограничува вистинското искуство со казината.

Постојат неколку предности на играњето со вистински пари, како добивањето на пристап до целосна колекција на казино игрите, профит од бонусите, собирање поени за лојалност со кои може да се добијат дополнителни казино-кредити, како и разни награди и промоции.

Со напредокот на технологијата, пристапот до онлајн казината е полесен од било кога. Многу од оние кои играат игри на среќа сакаат да играат од своите мобилни телефони. Тие се достапни и за корисниците на „Епл“ и „Андроид“. Постојат и апликации кои можат да се инсталираат, а постојат и оние кои се достапни преку пребарувачот. Битно е кога се користат овие апликации да не се користи јавна Ви-Фи мрежа, бидејќи таквите не секогаш се безбедни.

Бонус понуди

Многу важен дел од играњето онлајн казино игри е бонус понудата и почетниот бонус. Почетен бонус е промотивен поттик кој им се нуди на новите играчи. Во вложување на минимален износ од вистински пари, играчот може да го прифати бонусот, кој обично е соодветна процентуална понуда. Доколку играчот сака да го прифати ваквиот бонус, треба да се пријави за бесплатна сметка.
Важно е да се напомене дека секој нов играч мора да го потврди својот идентитет пред да започне да користи вакви игри. Тоа е задолжително за онлајн коцкањето во Македонија, бидејќи секогаш постои опасност од перење на пари доколку тие трансакции се извршуваат анонимно. На овој начин казината се осигураат од било какви недозволени активности.

Постојат различни бонуси кои ги добиваат корисниците, како бонуси на регистрација (кога играчот се регистрира за ново онлајн казино и добива бонус за регистрација), бонуси за депозит (веб-страницата им дава на играчите дополнителни бесплатни пари над износот на депозитот секогаш кога ќе ја депонираат малата сума што ја бара онлајн казиното), бонуси без депозит (дополнителни кредити на клиентите во форма на бонус без депозит), бонуси за добредојде (кога секој нов играч почнува да игра онлајн казино, добива бесплатни кредити како бонус за добредојде), бонуси за упатување (бесплатен кредит доколку некој пријател го прифати барањето на играчот за приклучување на онлајн казино преку регистрација) и бесплатни бонуси (се добиваат на дневно или неделно ниво во форма на бесплатни вртења или дополнителни кругови).


Комерцијлен спонзориран текст

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот