На келнерот му прекипело: Го затворил ресторанот, па на вратата оставил сосема искрена порака! (ФОТО) - Слободен печат

На келнерот му прекипело: Го затворил ресторанот, па на вратата оставил сосема искрена порака! (ФОТО)

Фотографијата од исфрустрираниот келнер од Сплит стана вирален хит на социјалните мрежи и предизвика големо внимание во регионот.

Имено станува збор за келнер кој повеќе не можел да издржи на работното место бидејќи бил принуден да работи две смени поради неговата колешка која наводно била болна, па го затворил угостителскиот објект, а на вратата оставил многу искрена порака.

„Поради болест на лажливата работничка принуден сум да работам две смени, но ќе работам к…ц! Доаѓам кога ќе се наспијам! Фала“, пишува на натписот кој го залепил на прозорот од кафулето.

Прочитајте и...  Своето дете го нарекувала тумор и одбивала да го дои: Што се случило со синот на Брижит Бардо?

Прочитај повеќе

Виц на денот: Брзини

Слободен печат

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − five =

Прочитај повеќе

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат