-8 C
Скопје

Моќна порака од Златан: Мислевте дека сум готов? Сега почнав да се загревам (ВИДЕО)

Фудбалерот на Милан навести дека не планира крај на кариерата, а неговите игри во последно време тоа и го потврдуваат.

Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Милан истекува на крајот од сезона, а Швеѓанецот откако продолжија натпреварувањата во Серија А, тој е еден од најзаслужните за одличните игри на „росоњерите“ и имам учинок од четири гола и три асистенции.

Но, веќе со недели се шпекулира за неговата иднина бидејќи сите сметаа дека тој е на излезни врати од Милан и дека ќе се врати во татковината во тимот на Хамарби каде има акции.
Златан денеска со видео кое го објави на социјалните мрежи порача дека е далеку од пензија.

Прочитајте и...  Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Поврзани вести

Голем удар за Австралија опен, двајца тенисери позитивни на коронавирус

Слободен печат

ВИДЕО: Харден и Дурент режираа спектакуларна победа над Јанис и Милвоки

Слободен печат

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат

Митревски: Да продолжиме во ваков ритам и на наредните три мечеви!

Слободен печат

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат

Единствени без бодови, ја стартуваме главната фаза против Словенија!

Слободен печат

Остави Коментар